• düğün salonu
  • elit
  • uğur lisesi
  • Başarıkavramı
  • ayakkabıcı

Mütevelli heyeti Artuklu Üniversitesi yerleşkesini inceledi

Mardin Artuklu Üniversitesi mütevelli heyeti yerleşkeyi gezdi ve inceledi.

  • 09 Ocak 2012 10:36
  • A
  • A
Arif Altunkaynak
Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, Rektörlük Genel Sekreterlik makamında MARSEV Mütevelli Heyeti’yle yaptığı değerlendirme toplantısında; üniversitenin gelişim sürecini, kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyet ve projelerini anlatarak, Artuklu Üniversitesi’nin Mardin için her konuda lokomotif olma seviyesine geldiğini belirtti.
    
Artuklu Üniversitesine maddi ve manevi destek sağlamak amacıyla kurulan Mardin Eğitim Vakfı’nın (MARSEV) Mütevelli Kurulu değerlendirme toplantısında, vakfın faaliyet planı ve üniversite çalışmaları masaya yatırıldı.
     Toplantıyı açan Rektör Omay konuşmasında; Artuklu Üniversitesi’ni dinamik ve uluslararası kalitede eğitim veren bir kurum hâline getirmek için kararlı ve etkin çalışmalar yaptıklarını, medeniyetler havzasında bulunan bir şehrin üniversitesi oldukları şuuruyla hareket ettiklerini belirterek, MARSEV üyelerine kuruluşundan bugüne kadar üniversiteye verdikleri büyük desteklerden dolayı teşekkür etti.
    
Artuklu Üniversitesi olarak hem fiziksel, hem de kurumsal anlamda iyileştirme, alt yapı geliştirme ve büyüme imkanı verecek çok önemli projelere imza attıklarına dikkat çeken rektör Omay, önümüzdeki dönemlerde inşası tamamlanacak kampüsle dünyanın sayılı yerleşkeleri arasına gireceklerini söyledi.
     Toplantının ardından MARSEV mütevelli heyeti, Genel Sekreter Şahin Arpağ ve Yapı İşleri Daire Başkanı Fahrettin Çiçek’in eşliğinde Artuklu Üniversitesi yerleşke alanını gezip değerlendirmelerde bulundu.

   - Mütevelli Heyeti üyesi Yumuşak: Nusaybin MYO için çalışmaları hızlandırmamız gerekir
    MARSEV Mütevelli heyeti üyesi Müfit Adnan yumuşak ve Nusaybinli gazeteciler de yerleşke alanını gezisinde bulundu. Gezi ve incelemelerde sonra Muhabirimize açıklama yapan Yumuşak, Artuklu Üniversitesi bünyesinde kurulacak Nusaybin Meslek Yüksekokulu için çalışmaların hızlandırılması gerektiğini söyledi. Mütevelli heyeti olarak imkanları dahilindeki tüm çalışmalara destek vermeye hazır olduğunu kaydeden Yumuşak; "Nusaybin'e yüksekokul veya fakülte kurulması için en erken girişimlerden bulunan ilçe Nusaybin'dir. Bunun için dernek kuruldu, toplantılar yapıldı ve bilincin oluşmasına belli bir mesafe katedildi. Ancak kurulum için malesef geride kaldık. Bizden sonra Yüksekokul başvurusu yapan ilçeler kurulumu yaptı biz yine geri kaldık" dedi.
     
Yumuşak, mütevelli heyeti üyesi ve bir Nusaybinli olarak MYO'nun kurulması için yapılacak tüm çalışalara katılmaya hazır olduğunu ve bunun için biran önce çalışmaların başlması gerektiğini vurguladı.  
   Yumuşak, Fakülte binaların yapılmasını üstlenen Süleyman Bölünmez, Zeynelabidin Erdem, Şakir Nuhoğlu ve emeği geçenlere teşekkür etti.   
   - Artuklu'nun her taşında hemşerimizin emeği var
   Tamamlanmasıyla birlikte Türkiye'nin en muazzam yerleşkelerinden birine aday Artuklu Üniversitesi yerleşkesinin her taşında hemşerimiz Yapı İşleri Daire başkanı Fahrettin Çiçek'in emeği var. Nusaybin'de yapılması düşünülen MYO için de çok güzel proje fikirlerini açıklayan Çiçek, Nusaybin'e kurulacak MYO'nun şehrin simgeleri arasında yer alması için çaba göstereceklerini söyledi.  / Nusaybinim.com