Kaya ve Kök Basın mensuplarıyla biraraya geldi

Kaya ve Kök Basın mensuplarıyla biraraya geldi

30 Ocak 2014 Perşembe 12:28

BDP Nusaybin Belediyesi Eşbaşkan adayları kahvaltıda ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Haber / Arif Altunkaynak - Nêçîrvan Akbal
Foto / Abdullatif Altunkaynak
 
BDP Nusaybin Belediyesi Eşbaşkan adayları kahvaltıda ilçede görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi.
Janya Cafede düzenlenen kahvaltıya BDP ilçe EŞbaşkanları Abdulbari Eren - Zinet Alğan, Belediye Eşbaşkan adayları Sara Kaya - Cengiz Kök ve ilçede görev yapan yerel - ulusal medya mensupları katıldı. Partilerinin yerel seçimlerdeki stratejisi ve yapacakları çalışmalar hakkında bilgi veren BDP Nusaybin ilçe eşbaşkanı Abdulbari Eren, Belediye başkanlarının projelerini halkla birlikte halkın ihtiyaçları çerçevesinde sunduklarını söyledi.
Geçmiş dönemde dere kenarları, hal ve mezbahane gibi yerler yapıldığını hatırlatan Eren, otogar gibi projelerin ise yarım kaldığını söyledi.
Bu gibi projelerin yeni yönetimin hedefleri arasında yer alacağını kaydeden Eren: "Kadın, genç ve çocuklar için projelerimiz bulunuyor. Projelerimiz partimizin çizdiği çerçevede halkımızın istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda yapılıyor. Halk isteklerini sunacak belediyemiz yapacak. Doğrudan demokrasi halkın karar almada söz sahibi olmasıdır. Demokratik Özeklik dediğimiz yönetim şekli de halkın karar almada yer almasıdır. Hizmetler noktasında Nusaybin iyi bir yerdedir. Yeni bir belediye devr almıyoruz. Yapılan çalışmaları devam ettireceğiz." dedi.

-Muhtar adayları adımızı kullanmasın
Yerel seçimlerde muhtarlık seçimi e yapılacağını kaydeden Başkan Eren, Muhtarlık seçiminde hiç kimseyi desteklemeyeceklerini söyledi. Eren: "Muhtarların demokratik bir şekilde yarışmalarını istiyoruz. Hiç kimse bizim veya partimizin adını kullanmasın." dedi

-Sara Kaya
15 yıldır Nusaybin Belediyesinde halkımıza hizmet veriyoruz. Belirli ölçüde tecrübelerimiz var. Halkımızda aldığımız tecrübelerimiz var. Hedefimiz, önümüzdeki 5 yılda halkımıza daha nasıl iyi hizmet edebileceğiz.

-Cengiz Kök
Nusaybin tarihsel, stratejik ve siyasi olarak önemli bir kenttir. Belediyeye makam olarak değil görev olarak bakıyoruz. 100 yıldır yapılamayan hizmetler bizim belediyemiz döneminde yapıldı. Partimizin yerel yönetimler için hazırladığı ve başarılı olduğu bir program var. Halkımızla birlikte bu program çerçevesinde şehrimizi daha ileriye götüreceğiz.

Basın Mensuplarının bazı sorularına verilen cevaplar ise şöyle:
- Motosiklet Nusaybin trafiği için büyük bir yaradır. İlçenin merkezindeki trafikte keşmekeşlik var. Bunun için de projelerimiz var.

- Cumhuriyet ve Yıldırım İlköğretim okullarının olduğu bölgelerde öğrenciler için üst geçit ihtiyacı vardır. Ancak yol ve cadde kriterlerine bakmamız gerekir. Kriterler uygunsa bu bölgelerde yaya güvenliği için bir üst geçit zaruridir.

-Barış parkının ihale süreci devam ediyor.

- Otogar için arazi yeri belirlendi. Devirleri tamamlandı. Ancak Büyükşehir yasasıyla birlikte Otogar Büyükşehire geçti. Otogar için tüm hazırlıklarımız yerine getirilmiştir. Bundan sonra Nusaybin Otogarı için Büyükşehir Belediyesinde (BŞB) takip edeceğiz....

4804 defa okundu...
Toplam 10 yorum yapılmıştır.
Hadi Suvari
Sitenın Editörüne
Yaklaşık 24 saat önce bu sayfada "Şerza Falayı Destekliyorum"malıde ve Nusaybin'de BDP'yi iktidar halkın fedekarlığı buna rağmaen BDP'li Nusaybin belediyesının Kendilerıne karşı vurdum duymazllığı anlatan bir yorumu,sitenize gönderdım.24 saat geçmesıne rağmen yayınlanmadınız.Merak ediyorum.Söz konusu yorumda ne küfür,ne kakkaret ne de ağşağılama olduğunu sanmiyorum.Sadece BDP'Li Nusaybin belediyesının 15 yıllık,özellıkle ilk on yılını a ait yetkililerın kirli çamaşırlarından bahs edılmiş,kendilerini iktidar edenlere değil,başka çevrelere hizmet yaptığını anlatmıştım.Bund ne varki Yayılamiyorsunuıs?Yoksa söz konusu yorum,gözünüze mı ilşmedi?O measjı okuma hakkını lütfen Nusaybin halkından esirgemeyın.Ben bu partinı düşmanı değilim.Ama doğruyu söylemyi prensip edınmiş bir insanım.En az ben böyle düşünüyorum.

şerzan falay
yorum
benim yorumum niye yayınlanmıyor çakma site çakma medya

şerzan falay
bdp genel merkezine
nusaybinde cepheleşme var böyle giderse böylelerini aday gösterirseniz oylarınız kaybolur biz parti adına oy veriyoruz eski belediye başkanı ahmet tanhanın kadrosu bu belediye gene çıkarlarına göre işletecekler bunlardan hayır gelmez kimse bunlara oy vermez doğru dürüst birilerini seçin.

fırat
PROJE
Artık yeter projelerinizi anlatınız restorantlarda yemeyi içmeyi bırakın bıktık sizlerden her gün sizi görmekten.

haznı
sizde pati adı kulanıyorsunuz
sizde parti adı kulanıyorsunuz bdp olmasa sizi tanıyan varmı kim size oy verir düşün biraz hak vereceksiniz

sidar
özgür basınmış
site yönetimi merak ediyorum neden yorumlarım yayınlanmıyor yoksa kendi işinize gelenlerimi yayınlıyorsunuz

sizlerde...
ikna mı? ettiler
ÖZGÜR basın TARAFSIZ basın dixazım... Ey başkanlar kahvaltı yapacağınız daha çok yerler var kuranıma kitabıma OY ok sizlere inşallah mardin büyük ŞEHİR belediyesini de etkilersiniz HEWAL NOOOOO

bekir
ADIN ÇIKAÇAĞINA GÖZÜN ÇIKARSA DAHA İYİDİR
Bakıyoruz sayı muhabir arkadaşlar hep yol işgaliyesini motorculara bağlıyor Ya şehir içileri bide para babaları yolun tam ortasında park edilişlerine ne demeli,yok onları kimse görmüyor yada güç yetmiyor değilmi!!!!!!!!!!

nusaybini sorunları
BDP BELEDİYECİLİĞNDE MALESEF HİZMET YOK
nusaybin gibi bir şehir malesef şuan can çekişiyor.hizmet noktasında hak ettiği değeri aldığını düşünmüyorum.yeni gelecek yönetiminde ciddi bir atılım gerçekleştireceğinden ümidim yok.batıda ki il ve ilçelere bakıyoruz bir de nusaybine bakıyoruz bilmiyorum ya biz yapamıyoruz ya da onlar çok iyi yapıyor.5 yılda böyle geçecek anlaşılan.sorunlara kulağını kapatanlar başarılı olamazlar. hep yeniliği takip eden halkın rahat yürüyebilceği meydanlar yapılmalıdır.ortadoğu şehirlerindeki insana nefes alma yaşama hakkı tanıyaman araba kargaşası süren bir şehir olmaktan kurtulmalıdır.her şeyi maddi çıkar amacı ile hizmete bakan bir anlayış doğru bir anlayış değildir.mesela barış parkına büyük bir elektronik reklam panosu dikildi.sırf para kazanmak için halbuki türkiyedeki bütün şehirler saat ve hava sıcaklığını gösteren büyük kuleler ve ya panolar var.çarşı trafiği tek yön olmalıdır.kaldırımlar rahatlatılmalıdır.pastahaneciler ile konuşulup kaldırımda tadlı ve dondurma satmaya son vermelidirler.dükkanlarının ön cephelerini buna göre düzenlemelidirler.şehir içi trafiği devlet hastanesi güzergahı akşamları saat 11 e kadar çalışmalıdır.pazar günleri çöp ler toplanmalıdır.ilçe otogarı genişletilmelidir ya da yeni bir yere taşınmalıdır.nusaybinin ihtiyacını karşılamıyor artık.küçücük yer.nusaybin gibi şehirler bu haliyle gelişmez malesef çünkü böyle bir şehire ne turist gelir ne de yatırım gelir.nusaybin demokrasi parkının kapalı alanı ihtiyar ve gençlere açılmalıdır.sürekli kapıları kapalı kimsenin içeri girmesini istemeyen bir anlayış var.insanların içeri girmesi sağlanmalaıdır.parklardaki banklar az.çoğu sökülmüş yerlerinden tekrar yeni banklar ilave edilmelidir.tek istediğimiz medeni bir şehirde yaşamak.başka amacımız yok bu şehiri ve insanları önemsediğimiz için bunları yazıyoruz.dışardan nusaybine gelenler çünkü ilçemizi hiç beğenmiyorlar bu nasıl şehir diyorlar.bu kadar nüfuslu bu kadar kadim bir şehir in bu halde olmaması gerektiğini ifade ediyorlar.yeni başkanlar umarım beni yanıltırlar.hep ilerlemeyenler geri kalmaya mahkumdurlar.genede başarılı olmalarını temenni ediyorum.veselam.

ahmet
kullanıyorlar..
valla sız ne kadar soylesenızde kullanıyorlar ama bızım halkımız bunlara ınanacak degıl tabıkı muhtar adayları çin den dıbaı den gelmemıs zaten hepsı buralıdır...kazanacaksan hakkınla kazan mılleete çamur atarak degıl...

İlgili Başlıklar» Nusaybin Milli Eğitim'den Basına Sansür
» Kaya ve Kök'ten 10 Ocak Gazeteciler günü mesajı
» Nusaybin'de 7 askerin yaralandığı zırhlı araç bu hale geldi
» Kaya ve Turan ailesinin acı günü
» Basın mensuplarından Akyol ve Türk'e ziyaret
» Eş Başkan Kök, Engellilerle halay çekti
» Kaya ve Kök: Süreci tahribatsız geçirmeye çalışıyoruz
» Belediye Başkanları Basınla Bir araya Geldi
» Nusaybin Ahmet Kaya köprüsünde olaylar çıktı
» Mardin ve Cizre yöneticileri Nusaybin'de bir araya geldi
» Çiftçiler, DEDAŞ'la bir araya geldi
» Eş Başkan Kaya ve Kök'ten '1 Eylül' mesajı
» Şangal'den kaçan 134 Êzîdî Nusaybin'e geldi
» Başkan Sara Kaya'ya meydan okudu
» Akaryakıtçıda tüp dolumuna ağır ceza geldi
» Başkan Özmen, Basın bayramı mesajı yayınladı
» Başkan Aktaş, Basın Bayramını unutmadı
» Türk, esnaflarla bir araya geldi
» Kaya, Gece Yarısı Çalışmaları yerinde inceledi
» BDP'li Başkanlardan Vali'ye Hoşgeldin ziyareti
Foto Galeri Video Galeri
Nusaybin'de miting düzenledi

YPG'li Nurettin Arı Nusaybin'de defnedildi

Maria Altay'ın örnek HAYATI

Nusaybin'de 10 Kasım programı

1 Kasım Dünya Kobanê günü Nusaybin

Nusaybinli Wushucu Milli Sporcu oldu

Binlerce Nusaybinli Peşmergeleri karşıladı

Nusaybin'de Kobane için yürüyüş

Nusaybin İpek yolunda olaylar çıktı

Nusaybin İpek yolunda olaylar çıktı

Nusaybin'de olaylar sona erdi

Nusaybin - Qamışlo sınırında olaylar çıktı

Tüm Galeriler
Haber Arşivi  |   Künye  |   İletişim  |   Giriş sayfam yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle  |   Sitene ekle  |  
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
Tüm hakları saklıdır
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz