Girmeli İlkokulundan bir örnek proje daha

Nusaybin – Girmeli İlkokulu tarafından yapılan “Güzel Yarınlar için; Yarın sizdeyiz’’ Projesi büyük beğeni aldı.

  • 25 Nisan 2019 20:22
  • A
  • A

Nusaybin – Girmeli İlkokulu tarafından yapılan “Güzel Yarınlar için; Yarın sizdeyiz’’ Projesi büyük beğeni aldı.

Okul Müdürü Hakkı Korkut öncülüğünde yapılan proje kapsamında öğretmenler okulda eğitim alan tüm öğrencileri evlerinde ziyaret etti.

Proje hakkında okul Müdürü Korkut tarafından yapılan açıklama şöyle:

“Öğrenci iki kanatlı kuşa benzer. Bir kanadı veli ise diğer kanadı da öğretmendir.  Tek kanatla da uçulmaz zaten” diyerek Okul-Aile işbirliğini güçlendirmek, öğrencilerimizin yaşadığı yeri ve ortamı görüp onları daha iyi tanımak, öğrencilerimizin başarısını artırmak, velilerimize okula karşı olumlu tutum kazandırıp onlarda okula ve öğrencilerimize karşı sorumluluk duygusunu güçlendirmek, okul sorunlarının çözümüne katkı sağlamak ve okula aidiyet duygusunu güçlendirmek amacıyla okulumuzda çalışan tüm öğretmen ve idarecilerin katılımıyla 14 köyden toplam 330 öğrencinizin evlerine veli ziyaretleri gerçekleştirdik.

Köy muhtarları toplantısı ile başlayan projemizin takvimi muhtarlarımızın da görüşleri alınarak hazırlandı. Daha sonra tüm köylerimizde daha önceden belirlenen mekânlarda tüm velilerimizin katılımıyla veli toplantıları gerçekleştirildi.

Toplantılardan sonra tüm öğretmenler velilerinin evlerine konuk oldular. Soğuk bir ayranlarını içtikten sonra sıcak sohbetlerine dahil oldular.

Kimi zaman hüzünlendik kimi zaman neşelendik ama hep güzel karşılandık ve güzel uğurlandık.”