• düğün salonu
  • elit
  • uğur lisesi
  • Başarıkavramı
  • ayakkabıcı

Ak Parti Belediye Başkan Adayları basınla buluştu

AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti Mardin Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkan adayları basınla buluşma ve istişare toplantısı yapıldı.

  • 18 Ocak 2019 14:25
  • A
  • A
AK Parti Mardin İl Başkanlığı tarafından AK Parti Mardin Büyükşehir ve ilçe Belediye Başkan adayları basınla buluşma ve istişare toplantısı yapıldı.
12 Ocak tarihinde ilçe Belediye başkan adaylarını açıklayan AK Parti de Mardin İl Başkanlığı tarafından Mardin iline bağlı 10 ilçe Belediye Başkan adayı basınla buluşma ve istişare toplantısında bir araya getirildi. 
Mardin’de bir otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısında AK Parti İl Başkanı Faruk Kılıç adayları tek tek basın mensuplarına tanıtarak öz geçmişlerini anlattı.
Ak Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vejdi Kahraman’ın da katıldığı toplantıda 9 ilçe başkan adayı hazır bulunurken Dargeçit Belediye Başkan adayı Mehmet Cüneyt Aksoy hava muhalefeti nedeniyle toplantıya katılamadığı belirtildi.
 
-KAHRAMAN: NUSAYBİN İÇİN BİRÇOK PROJEMİZ VAR
Toplantıda söz alan Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kahraman, Mardin geneli için 99 Proje ile yola çıktıklarını belirtti.
Nusaybin için; Organize Sanayi Bölgesi, Sınır Ticareti Serbest Bölgesi, Sinema ve Tiyatro Salonları, Zeynel Abidin Türbesi ve Mor Yakup Kilisesinin UNESCO Asil Listesine alınması ve Turizm geliştirme alanları başta olmak üzere birçok proje hazırladıklarını kaydeden Kahraman 99 projenin tamamını ileriki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını ifade etti.
 
-HAMİDİ: BÖLGEDE ÖRNEK BİR NUSAYBİN MODELİNİ İNŞA EDECEĞİZ
Toplantıda söz alan Nusaybin Belediye Başkan Adayı Mehmet Hadi Hamidi, göreve seçilmesi halinde Nusaybinlilerin isteklerine kulak vererek onlarla birlikte huzurlu ve yaşanılır bir kent inşa etme gayretinde olacağını belirtti.
Hamidi şöyle konuştu:
"Halkımızın istediği, sevdiği ve benimsediği projelere öncelik verilecektir. Şeffaf bir belediyecilik yaparak istinasız herkesin belediyesi olacağız. Bölgede pilot bölge olarak gösterilecek bir Nusaybin modeli inşa edeceğiz. Yepyeni bir kent inşa etmekle kalmayacak inşa ettiğimiz kenti barış, kardeşlik, adalet ve hizmetle ihya edeceğiz. Yüzlerce projemiz var ama en önemlisi yeşil bir Nusaybin inşa edeceğiz."
Program, fotoğraf çekimiyle sona erdi.